پرسش های متداول

 • هیدرولیک چیست؟

  کلمه‌ای یونانی است که از دو واژه‌ی «هیدرو» به معنی «آب» و «لیک» به معنی «لوله» تشکیل شده است. امروزه هیدرولیک به علمی گفته می‌شود که به بحث پیرامون نیروی سیال فشرده‌ی محبوس و متحرک در یک سیستم می‌پردازد.

 • پمپ هیدرولیک چیست؟

  وسیله‌ای است که سیال (روغن) را به جریان می‌اندازد.

 • انواع پمپ کدام است؟

  پمپ‌ها تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند که در اولین تقسیم‌بندی می‌توان آن‌ها را به پمپ‌های جابجایی مثبت و جابجایی غیرمثبت تقسیم کرد. در تقسیم‌بندی پمپ‌های جابجایی مثبت می‌توان پمپ‌ها را به دو دسته‌ی مدار باز و مدار بسته تقسیم نمود. همچنین از نقطه‌نظر نحوه‌ی کار می‌توان پمپ‌ها را به پمپ‌های پیستونی، پمپ‌های پره‌ای و پمپ‌های دنده‌ای تقسیم‌بندی نمود

 • طرز کار پمپ پیستونی چگونه است؟

  اساس کار پمپ‌های پیستونی حرکت پیستون (پلانجر) درون سیلندر است؛ بدین‌صورت که یک مکانیزم، حرکت دورانی شفت پمپ را به حرکت رفت و برگشتی پیستون تبدیل کرده و عمل مکش و دهش را انجام می‌دهد.

 • بهترین برند پمپ هیدرولیک چیست؟

  وسیله‌ای است که سیال (روغن) را به جریاننام‌های تجاری بسیاری در بازار وجود دارد و بسته به نوع پمپ و کاربرد مورد نظر ممکن است در یک زمینه برند خاصی برتر از دیگری باشد و بالعکس. از رایج‌ترین برندهای پمپ‌های پیستونی موجود در بازار ایران می‌توان به رکسرود (Rexroth) و کاوازاکی (Kawasaki) و لینده (Linde) اشاره نمود.

 • تست پمپ چطور انجام می شود؟

  وسیله‌ای است که سیال (روغن) را به جریاندر ساده‌ترین حالت، با کوپل کردن پمپ به یک الکتروموتور و چرخاندن شفت پمپ با دور مورد نظر و سپس سنجش دبی خروجی پمپ در فشارهای مختلف تست انجام می‌گردد.

 • بهترین مرکز برای تست هیدرولیک و تعمیر هیدرولیک کجاست؟

  شرکت هیدرو آزما با هدف ایجاد مرکز تخصصی خدمات تست و تعمیر انواع تجهیزات هیدرولیکی مانند پمپ، موتور و شیر هیدرولیکی همراه با رعایت اصول و استاندارد های لازم تاسیس گردیده است. شرکت هیدرو آزما با فراهم نمودن شرایط محیطی مناسب و استاندارد همراه با پرسنل متخصص و آموزشهای مستمر سعی در بالابردن کیفیت خدمات و ایجاد اطمینان خاطر جهت مشتریان خود نموده است.

 • آیا می‌توان قطعات هیدرولیک ماشین‌آلات را تعویض کرد؟

  بله، در صورت داشتن اطلاعات لازم و کافی از مشخصات و کارکرد تجهیز مورد نظر می‌توان از تجهیزات (پمپ، هیدروموتور، شیر هیدرولیک و غیره) به‌روزتر و حتی با قابلیت‌های بیشتری برای دستگاه‌های قدیمی استفاده کرد.

 • یک تست خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

  ۱- جلوگیری از صرف وقت و هزینه: در صورت عدم تست و نصب روی ماشین آلات مربوطه و عدم عملکرد مورد انتظار، نیاز به باز و بست دوباره تجهیز (از دست دادن زمان و تحمیل هزینه) و تعمیر و رفع عیب دوباره آن است
  ۲- حصول اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات سیستم هیدرولیک
  ۳- کمک به عیب یابی سیستم هیدرولیک
  ۴- تنظیم طبق مدار هیدرولیک شرکت سازنده در هنگام تست تجهیز
  ۵- مشخص شدن بازده حجمی و نحوه کارکرد تجهیز هیدرولیکی

 • ویژگی روغن هیدرولیک چیست؟

  انتخاب صحیح روغن در طول عمر و عملکرد دستگاه تاثیر بسزایی دارد. گذینه های زیر جز اصلی ترین موارد قابل بررسی در انتخاب روغن می باشند: ۱- ویسکوزیته یا خاصیت چسبندگی
  تراکم پذیری -۲
  کف کردن روغن -۳
  ظرفیت جدا کردن آب از روغن -۴
  مقاومت در برابر اکسیداسیون -۵
  مقاومت در برابر خوردگی -۶

سوالات خود را از ما بپرسید(اینجا).